Jakie witaminy na włosy stosować?

Wyjątkowo ładne włosy to fantazja chyba każdej kobiety.

Wszystkie pożądamy włosów lśniących, zdrowych, prawidłowo nawilżonych i najchętniej też takich, które będą się ładnie układać. Zamiast tego, najczęściej przychodzi nam się zmagać z szeregiem kłopotów dotyczących włosów. Czy ich rozwiązaniem może być biotyna na włosy?

Jak dobrze traktować włosy?

Stan włosów niezwykle często jest odzwierciedleniem tego, jak je traktujemy. A traktujemy je… cóż, zwykle niestety nie najlepiej. Włosy nie przepadają za wysokimi temperaturami, a takie akurat podajemy im, stosując suszarki, lokówki czy prostownicy. Czujemy się niewinne, bo kto znajduje dziś czas na czekanie aż włosy samoistnie wyschną lub na zaplatanie lekko mokrych pasm na wałkach albo papilotach? Nie zmienia to jednak faktu, że na naszym pośpiechu cierpi wygląd i zdrowie naszych włosów. Nie pomaga też |bezustanne farbowanie, latem szkodliwy wpływ wywiera na włosy słońce, zimą – niskie temperatury. Czynników oddziałujących negatywnie na stan włosów jest zatem bardzo wiele, a wyeliminowanie ich wszystkich wydaje się być, jeśli nie nieprawdopodobne, to z całą pewnością bardzo trudne. Nie zrezygnujemy przecież włosów suszyć, układać, a już na pewno nie zamkniemy się w czterech ścianach, aby uciec od szkodliwego wpływu czynników atmosferycznych. Jak zatem sobie wspomóc? Rozwiązań jest kilka, a jednym z nich jest skorzystanie z witaminy na włosy. Innym – makabryczne cięcie, ale tego miłośniczki długich pasm spływających na ramiona i plecy chętniej chciałyby uniknąć…

Kuracja witaminowa włosów

Włosy, podobnie zresztą jak skóra i paznokcie, potrzebują witamin, aby zachować zdrowie i piękny wygląd. Różnorodne próby ratowania włosów za pomocą specjalnych szamponów, balsamów, masek i olejków spełzną na niczym, jeśli włosy nie będą chronione od środka. Metodą na takie rozwiązanie jest doustne zażywanie właściwych witamin. Rodzi się oczywiście pytanie: jakie witaminy na włosy dobrać, jakie będą najlepsze? Na szczęście nie trzeba się już nad tym namyślać i samodzielnie wybierać zestawu akceptowanych przez nas witamin, bowiem na rynku dostępne są gotowe towary. Odpowiednio przygotowane suplementy witaminowe dla zdrowych i lśniących włosów, występują nie tylko pod formą tradycyjnych kapsułek czy tabletek, ale także jako apetyczne misie na zdrowe włosy. Jeśli chodzi o witaminy na włosy podium zdobywa biotyna. Wybierając dla siebie komplet witamin, warto zobaczyć, czy w składzie figuruje ta dokładnie substancja. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, trudno o bardziej odpowiedni składnik.

Biotyna – pomoc dla zniszczonych włosów

Zwana inaczej witaminą H, jak i witaminą B7, biotyna jest organicznym związkiem chemicznym. Ta witamina z grupy B pełni ważną rolę dla pozostawienia zdrowej skóry, włosów i paznokci. I, jak każda witamina, jest niezastąpiona do w pełni prawidłowego działania organizmu. Na ogół raczej rzadko rozmyślamy nad jej działaniem, po prostu go nie spostrzegając. Nie da się jednak nie zobaczyć efektów niedoboru biotyny. Zalicza się do nich zmiany skórne, takie jak na przykład wysypki, podrażnienia i przesuszenia i stany zapalne. Do tego dochodzić może zwiększone wypadanie włosów i widoczne osłabienie płytki paznokcia, która pozbawiona dobrego wpływu biotyny, staje się cienka i łamliwa. Do symptomów niedomiaru biotyny należy też podwyższenie cholesterolu we krwi. Może pojawić się mrowienie mięśni, a także uczucie ogólnego zmęczenia i senność.

Biotyna pełni więc zaskakująco ważną rolę w organizmie. Nie jest tylko witaminą odpowiedzialną za urodę. Zresztą wylatujące włosy, łamiące się przy każdej pracy paznokcie, czy zmiany i stany zapalne skóry stanowią problem natury nie tylko estetycznej, ale też po prostu zdrowotnej, któremu bez kwestionowania trzeba zażegnać. Witamina B7 mimo że odnawia się w sposób naturalny w organizmie, jednakże istnieje wiele czynników, które mogą zaburzyć ten proces. Należy do nich przyjmowanie antybiotyków, spożywanie alkoholu, jak również nieprawidłowa dieta. Nie istnieje natomiast ryzyko przedawkowania biotyny. Nawet zażycie sporej jej ilości nie wywołuje negatywnych skutków dla organizmu.

Suplementacja biotyną może przynieść wiele pozytywnych skutków dla całego ciała. Ponad wszystko, przyjmując biotynę, możemy być pewni, że unikniemy przykrych skutków jej niedoboru. Dodatkowo witamina H zapewni zdrowie skórze. W jaki sposób jednak pomaga biotyna na włosy? Włosy pod wpływem dostarczania im właściwych dawek witaminy B7, zrobią się gęstsze, mocniejsze, a dzięki blaskowi wydają się zdrowsze – i takie też są. Włosy poddane kuracji biotyną zyskują też większą odporność na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, mróz, czy używanie suszarki, prostownicy lub lokówki.

Misie na zdrowe włosy, czyli witaminy na włosy zamknięte w… żelkach

misie na zdrowe włosyHasła takie jak suplementy diety czy witaminy, wywołują samoistnie powiązania z aptecznymi półkami, i kolorowymi kapsułkami zamkniętymi w szeleszczących blistrach. Zażywanie tak rozumianych suplementów i witamin, to de facto nic innego jak połykanie kapsułek. Czyli czynność, która nie należy do najsympatyczniejszych i o której w dodatku prosto zapomnieć. Kto jednak powiedział, że witaminy wyrabiane być muszą wyłącznie w formie tabletek? Ktokolwiek to był, stanowczo nie miał słuszności. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompilację najważniejszych dla zdrowia i pięknego wyglądu włosów składników zamknąć w apetycznym żelku. Osiągalne od niedawna w sklepach misie na zdrowe włosy to niepowtarzalne zestawienie witamin i minerałów, do których należą: cynk, selen, miedź, witamina A, witamina E, niacyna i oczywiście niezastąpiona dla dobrego stanu skóry, paznokci i włosów – biotyna.

Osłabione, suche i zniszczone włosy – nie musi tak być!

Często nie traktujemy swoich włosów do końca poważnie. Oczywiście chciałybyśmy, żeby olśniewały blaskiem, ale nic nie robimy, gdy stan rzeczywisty odbiega od tej wizji. Pozwalamy na to, żeby prezentowały się niezbyt korzystnie, staramy się nie przywiązywać do nich uwagi, związujemy gumką lub w końcu ścinamy na krótko, aby zapomnieć o wszelkich związanych z nimi kłopotach. „No cóż, to tylko włosy” – mówimy sobie. Nie jest to do końca racja. Stan włosów jest poniekąd oznaką tego, jak czuje się cały nasz organizm. Jeśli kondycja włosów wzywa o nożyczki, może się okazać, że za chwilę zjawią się też problemy na przykład ze skórą. O zdrowie włosów trzeba więc zająć się się nie tylko dla poprawienia swojego wyglądu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *