Piękne włosy – tajemnice

Piękne włosy opadające delikatnie na ramiona to wyobrażenie fryzury idealnej.

Duża część jednak włosów, zamiast sprawiać swojej właścicielce radość i dumę, są powodem do zmartwień. Biotyna na włosy, dostarcza jest w odpowiednich ilościach, może zapobiec wielu z nich.

Włosowe SOS

Włosy charakteryzują się gładkością i podatnością na czynniki zewnętrzne. Niestety, liczne zabiegi, mają na celu krótkotrwałą poprawę ich wyglądu, na dłuższy czas przyczyniają się do ich trwałych zniszczeń. Częste farbowanie (zwłaszcza rozjaśnianie) włosów, układanie ich za pomocą lokówki czy prostownicy, a nawet suszenie i szczotkowanie, osłabiają i niszczą ich strukturę. Jednak nawet włosy nie są poddawane większości tych zabiegów, nie zawsze wyglądają idealnie.

Jasnym więc staje się fakt, że na wygląd włosów wpływ ma nie tylko ich zewnętrzne traktowanie. Łamliwe, suche, zniszczone włosy mogą być oznaką braków ważnych substancji w organizmie. Brakujące witaminy na włosy, wśród których najważniejszą jest biotyna, należy systematycznie uzupełniać.

Biotyna na włosy – gdzie ją znaleźć?

Biotyna jest witaminą z grupy witamin B, niezwykle istotną dla prawidłowego działania wszystkich układów w ciele człowieka. Odpowiada w nim przede wszystkim za stan zdrowia włosów, skóry i paznokci. Osłabienie tych pierwszych, a zwłaszcza zaobserwowanie ich nadmiernego utracenia, jest sygnałem ostrzegawczym, że stężenie biotyny jest prawdopodobnie zbyt słabe. Aby zadbać o stałą podaż organizmowi tej że witaminy, należy sięgać po bogate w nią produkty spożywcze. Należą do nich: mięso, soja, orzechy, mleko, ser, warzywa takie jak szpinak, kalafior, marchew, burak, pomidor, oraz owoce: melony, arbuzy, banany, brzoskwinie. Biotyna na włosy to także składnik wielu preparatów wzbogacających dietę, po które warto sięgać, zwłaszcza jeśli codzienny jadłospis nie uwzględnia produktów wymienionych powyżej.

Biotyna działanie

Biotyna atrybuty ma dla organizmu bardzo cenne, ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem. Jako „witamina piękna” jest odpowiedzialna za zdrowie skóry, włosów i paznokci, reguluje zachodzące w nich procesy, zapobiega stanom zapalnym oraz takim objawom, jak utracenie czy siwienie włosów. Aby równowaga ta została zachowana, organizm wymaga stałych dostaw biotyny. Zapotrzebowanie to wynosi około 100 mikrogramów na dobę. Jego zaspokojenie dobre jest dzięki uwzględnianiu produktów bogatych w biotynę w diecie. A jeśli to z jakichś problemów jest utrudnione,rozwiązaniem może być uzupełnienie diety o preparat taki jak biotyna tabletki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *