Piękne włosy – metody

Lśniące, miękkie, puszyste (ale nie puszące się!) włosy mogą być prawdziwą zaletą kobiety.

Piękne włosy polepszają wygląd i pewności siebie. Szkoda że, rzadko podarowane są nam one z natury, najczęściej na zdrowy wygląd włosów trzeba sobie zasłużyć. Pomogą w tym właściwe zabiegi, staranna pielęgnacja i… misie na zdrowe włosy.

Uwaga: włosy! Zachowaj ostrożność!

Nierzadko, bardzo dużą szkodę swoim włosom, powodujemy my same. Stylizacja włosów za pomocą rozgrzanych urządzeń, takich jak lokówka czy prostownica, częste suszenie, używanie niszczących włosy szczotek, systematyczne zabiegi koloryzacyjne – wszystko to nie wpływa korzystnie na nasze włosy. Naturalnie,marny wygląd i kondycja włosów, nie musi wynikać z naszego sposobu ich traktowania. Możliwe że to, co jest im niezbędne, to głównie witaminy na włosy. Jeśli jednak mamy na sumieniu wiele występków przeciwko pięknym i zdrowym włosom, trzeba popracować nad ograniczeniem niepożądanych dla włosów działań. Nawet jeśli zachowanie takie nie wystarczy, aby przywrócić im formę, to na pewno polepszy sytuację i przynajmniej nie będziemy włosów tak bardzo niszczyć. To dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad dalszymi krokami, takimi jak na przykład skorzystanie z żelków na włosy (aktualnie coraz większym powodzeniem cieszą się misie na zdrowe włosy), lub suplementy w innej postaci.

Co zatem robić, albo raczej, czego nie robić, aby mniej dręczyć swoje włosy?

– suszarka tylko wtedy, gdy to konieczne – to oczywiste, że jeśli myjesz włosy zanim wyjdziesz do pracy, zapewne musisz je szybko wysuszyć, aby nie wyruszyć z domu z mokrą głową; umyj je jednakże czasami na spokojnie i pozwól im wyschnąć – niewątpliwie będą ci wdzięczne
– lokówka i prostownica: jak najrzadziej – próbuj stosować raczej mniej inwazyjnych metod na układanie włosów, przykładowo. papiloty, wałki, suszenie na okrągłej szczotce, a jeśli już zamierzasz użyć prostownicy lub lokówki, nastawiaj je na najniższe temperatury
– porządna szczotka – stosowanie szczotki jest niezbędne, ale jej niewłaściwy wybór również może wpłynąć na osłabianie włosów; dobra szczotka nie szarpie przy rozczesywaniu; dobieraj te z drewna, lub z miękkiego, elastycznego plastiku, od czasu do czasu zatroszcz się też o jej oczyszczenie lub wymianę na nową

Wzmacnianie od wewnątrz (misie na piękne włosy oraz inne suplementy)

Ogromny wpływ na to, jak włosy wyglądają i jak się „czują”, ma to, jak traktujemy je od środka. Włosy są przecież częścią naszego ciała, nie tylko wyrastają z niego, ale pozostają z nim połączone. Jest więc zrozumiałe, że forma w jakiej są włosy, związane jest w dużym stopniu od tego, czy dostarczamy im wystarczającą ilość składników, których potrzebują, by zdrowo rosnąć i olśniewać blaskiem. Najlepiej byłoby zadbać o przemycanie odpowiednich witamin i mikroelementów w zwykłych, codziennych posiłkach. Jest to jednak ciężkie i nigdy do końca nie można być przekonanym, czy rzeczywiście to, co jemy, ma w sobie różnego rodzaju składniki wymagane dla właściwego funkcjonowania włosów, jak też skóry i paznokci. Przekonanie takie posiądziemy natomiast, korzystając ze specjalnie wykonanych preparatów, zawierających witaminy na włosy, takie jak żelki na zdrowe włosy.

Z punktu widzenia stanu włosów, najważniejszą witaminą w naszym organizmie jest witamina B7, inaczej znana jako biotyna. Pogorszenie ich wyglądu i kondycji, może sygnalizować niedostatek tej witaminy, które, choć występują relatywnie rzadko, są dość groźne i potrzebują szybkiej reakcji. Skutecznym sposobem na zapobiegnięcie im, jest spożywanie właściwej ilości witaminy B7. Biotyna występuje w takich produktach spożywczych, jak orzechy, nasiona słonecznika, rośliny strączkowe, banany, kalafior, zboża, drożdże. Dla osób, obawiających się, czy dostarczają swojemu organizmowi z pożywieniem właściwą ilość biotyny, dobrym wyborem będzie sięgnięcie po któryś z suplementów diety. Biotyna występuje w szczególności w preparatach na włosy, skórę i paznokcie, takich, jak przykładowo misie na włosy.

Pielęgnacja level extra – olejowanie i wcierki

No dobrze, odrzuciłaś lub ograniczyłaś zwyczaje szkodliwe dla włosów, zadbałaś o dostarczenie im najistotniejszych dla ich wzrostu i zdrowia składników, wybierając przykładowo misie na zdrowe włosy. Co oprócz tego możesz zrobić, aby włosy oszałamiały urodą i były mocne?

Od niedawna bardzo popularnymi metodami, mającymi przyspieszyć porost włosów, lub poprawić ich wygląd są: olejowanie i wcierki. Olejowanie włosów polega na nakładaniu na nie naturalnych olejów, celem ich regeneracji. Wiele rodzajów olejów tworzy naturalną odżywkę dla włosów i tak może być używanych. Należą do nich między innymi oleje: kokosowy, arganowy, lniany, migdałowy, jojoba, z pestek śliwki, z kiełków pszenicy i wiele innych. Dobór oleju, powinien zależeć od rodzaju włosów.

Wcierki to natomiast specjalne, skoncentrowane odżywki, które, jak nazwa wskazuje, wciera się we włosy i w skórę głowy. Sądoradzane osobom, które chcą zapuszczać włosy.

Podcinanie końcówek

Nawet najlepsze dbanie o włosy, chronienie od wyniszczających zabiegów, suplementacja preparatami takimi jak żelki na włosy i stosowanie licznych odżywek i wcierek, nie uchroni jednak końcówek włosów. Ten ich fragment jest szczególnie narażony na zniszczenia. Końcówki włosów ocierają się o ubrania, bywają przycinane przez suwaki, zaplątują się w gumki… Dla dobrego wyglądu całej fryzury, jedynie wystarczy je czasem nieco przyciąć.

Specjalistyczne zabiegi na włosy

Salony fryzjerskie proponują wiele profesjonalnych zabiegów, których celem jest poprawienie wyglądu włosów i przywrócenie im pełni sił. Są to zabiegi różnego typu, najczęściej: keratynowe, regeneracyjne, detoksykacyjne, mezoterapia, czy peeling skóry głowy. Niektóre z nich są wskazane do stosowania profilaktycznego, inne aplikuje się tylko w sytuacji zaistnienia faktycznych problemów.

Oczywiście nie ma nic złego w poszukiwaniu pomocy dla swoich włosów w salonach fryzjerskich. Jednak wykonywanie właściwej codziennej pielęgnacji, oraz wspomaganie włosów witaminami znajdującymi się w produktach takich jak misie na zdrowe włosy, powinno wystarczyć do tego, aby te problemy w ogóle nie wystąpiły. Jeśli będziesz poświęcać swoim włosom wystarczającą ilość uwagi, ograniczysz szkodliwe dla nich działania, będziesz dbać o to, aby niezbędne witaminy na włosy zawsze pozostawały w odpowiednim stężeniu w twoim organizmie, w czym pomogą np. żelki na zdrowe włosy, to fryzjerowi będziesz składać wizytę wyłącznie po to, by raz na jakiś czas podciąć końcówki, bądź odświeżyć kolor.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *